Rolovacie garážové brány

Rolovacie garážové brány, rolovacie dvere sú vyrábané zo 77 mm hliníkových profilov plnených polyuretánopvou penou, ktorá dodáva profilu izolačné a pevnostné vlastnosti. Garážové rolovacie brány sú zložené z lamiel, ktoré sa rolujú do schránky-"bubna" ktorý je umiestnený nad otvorom.

Rolovacie dvere na garáž je možné ovládať priamo z auta diaľkovým ovládačom, takže v prípade nepriaznivého počasia nemusíte k otvoreniu garážovej brány ani vystúpiť zo svojho vozidla.

Rolovacie brány 

Svojim konštrukčným a technickým riešením sa hodia najmä pre menšie garáže: nezaberajú totiž vnútri takmer žiadny priestor. Možno ich nainštalovať bez stavebných úprav už do postavenej garáže.

Najväčšou výhodou rolovacích brán je navíjanie celej brány na hriadeľ. Tieto brány je možné montovať za otvor, pred otvor, do otvoru s boxom alebo bez boxu. Ako doplnok je možné dodať do brány aj presklené lamely alebo lamely s vetracou mriežkou.

Rolovacie garážové brány sú vhodným riešením k uzavretiu garáže bez špeciálnych stavebných úprav otvoru a podľahy. Svojím efektívnym riešením sa prispôsobia prakticky akémukoľvek vchodu do garáže. Základným materiálom je hliník, hliníková liatina, alebo oceľ. Vysokú stabilitu a bezhlučnosť zaisťuje vypracovaná technológia zpracovania lamiel a vyplnením polyuretanovou penou.

Použitie rolovacích brán

  • rolovacie brány sa využívajú pre uzatváranie nie len garáže
  • ďalej rolovacia brána nájde využitie na zabezpečenie a uzatvorenie presklených vchodov a výkladov a na predelenie priestoru
  • v spojení s pohonom na diaľkové ovládanie je otváranie brán rýchle, pohodlné a tiež bezpečné


​Rolovacie garážové brány vyrábame priamo na mieru, inštalujú sa nasledujúcimi spôsobmi za otvor interiéru, do otvoru, pred otvor. Celá plocha garážovej brány sa roluje do hliníkového krytu umiestneného nad otvorom. Výška boxu závisí na výške garážovej brány a box farebne ladí s farbou brány. Montáž pre  garážové rolovacie brány nie je náročná a prakticky neexistuje miesto, kam by sa brána nedala nainštalovať.

  • ZA OTVORZA OTVOR
  • DO OTVORUDO OTVORU
  • PRED OTVORPRED OTVOR

Pohony k rolovacím bránam sú umiestnené v hriadeli brány. Koncové polohy sa nastavujú pomocou koncových spínačov na hlave motora. Bránu možno ovládať manuálne - za pomoci pružiny alebo kľučky. V prípade ovládania na motor sa brána ovláda na diaľkové ovládanie alebo trojtlačítkom.

Jednoduché ovládanie

Rolovacie garážové brány sa najčastejšie používajú pre uzatváranie garáže. V spojení s pohonom na diaľkové ovládanie je otváranie brán rýchlejšie, pohodlnejšie a v prvom rade bezpečnejšie.